Satışı Yasaklı Olan Ürünler

İnternette Satışı Yasaklı Olan Ürünler Nelerdir ?

Özgür internetin belirli kurallar dahilinde daha güvenli bir yer olması için uluslararası olarak kabul görmüş ve dikkat edilmesi gereken ''yasaklı ürünler listesi'' daha önceden belirlenmiştir. Bu tarz ürünlerin satışı ve kiralanması ilanblog.com'da yasaklanmıştır. Aksi halde oluşacak tüm bilgilerin talep edilmesi halinde yetkili makamlara teslim edilmesini tahahüt ederiz.

Evcil hayvaların ücretli olarak satılması, ateşli silahların listelenmesi gibi daha önceden kullanım sözleşmesinde yer alan ilanların ilanblog.com'da yayınlanması yasaktır. Bu tarz ilanlar tarafımızdan onaylanmayacaktır. 

Yasaklı ürünler listesi : Evcil hayvan satışı, kumar ve bahis oyun kartları, silahlı ateş ve aksesuarları, sahte ve replika ürünler, alkol ve alkollü içecekler, porografik ürünler, uyuşturucu ve özendirici ürünler, şifreli yayın çözen uygu ve ekipmanlar, lisanslı program satışı, kaçak ve yasak ürünler, tarihi eseler gibi ilanlar yasaklı ilanlar kategorisinde yer almaktadır. Bu tarz ilanların tamamının satışı, kiranlaması ve listelenmesi için ilanblog.com'da yer alması yasaklanmıştır.

Sağlık üzerine reçeteli ürünlerin satışı ; Sağlık bakanlığı tarafından belirlenmiş reçeteli olarak veya uzman doktor tarafından belirlenen sağlık içeren ilaçların satışı yasaklanmıştır.

Tarihi Eser ve Kültür Varlıkları : Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk'e ait kişisel eşyaların tarihi ve kültür bakanlığı tarafından belirlenen diğer tüm tarihi eşya ve belgelerin satışı yasaktır.